Meniu
Cosul Meu

LENJERIE DE PAT DAMASC SATINAT O PERSOANA – PUCIOASA

Imagine produs LENJERIE DE PAT DAMASC SATINAT O PERSOANA – PUCIOASA
LENJERIE DE PAT DAMASC SATINAT O PERSOANA – PUCIOASA
  • Disponibilitate: In Stoc
  • Producator: PUCIOASA
  • COD CATEGORIE: LD1P
  • EAN: 1387653892763
159,00 Lei
Fără TVA: 159,00 Lei

Lenjerie de pat din damasc – bumbac 80% și poliester 20%


Bucură-te de confort și eleganță cu această lenjerie de pat din damasc, realizată dintr-un amestec de 80% bumbac natural și 20% poliester, ideală pentru un somn odihnitor și un aspect rafinat al dormitorului.

Material premium – Țesătura de damasc este cunoscută pentru finețea și durabilitatea sa, având un luciu discret și o textură ușor reliefată, ce adaugă un plus de eleganță.

Confort și respirabilitate – Conținutul ridicat de bumbac asigură o senzație plăcută la atingere, fiind moale, respirabil și delicat cu pielea.

Durabilitate și întreținere ușoară – Adaosul de poliester conferă materialului rezistență la șifonare și o durată mai mare de viață, fiind ușor de călcat și întreținut.

Potrivită pentru orice sezon – Lenjeria este suficient de lejeră pentru vară și totodată oferă un confort termic optim în sezonul rece.

Design elegant – Modelele discrete și aspectul satinat al damascului transformă orice dormitor într-un spațiu de relaxare sofisticat.


Avantaje față de bumbacul 100%:


Se șifonează mai puțin: Poliesterul din compoziție ajută materialul să își păstreze forma, reducând nevoia de călcare intensă.
Se calcă mai ușor: Datorită amestecului cu poliester, fibrele sunt mai netede și mai puțin predispuse la cute adânci.

Uscare mai rapidă: Poliesterul absoarbe mai puțină apă decât bumbacul, deci lenjeria se usucă mai repede după spălare.
Rezistență crescută la spălări repetate: Materialul își păstrează mai bine culoarea și textura în timp, fiind mai puțin predispus la decolorare și scămoșare.


 COMPOZITIE MATERIAL:



 Bumbac 80% - 20 % POLIESTER

 Dimensiuni dungă 1 cm

 Densitate țesătură : 150 gr./m2

 Densitate material 250TC

 Fir mercerizat

 Țesătură tip satin


Componență pachet și dimensiuni :

    1 bucată Cearșaf de Pat 160 x 240 cm

    1 bucată Cearșaf de Pilotă 150 x 220 cm – tip închidere cu fantă

    1 bucată Față de Pernă 50 x 70 cm + 2 cm tiv - tip închidere flep (parte peste parte)

    LA CERINTA CLIENTULUI EXECUTAM ORICE DIMENSIUNE DE LENJERIE DE PAT 


Mod ambalareCutie cadou



Instrucțiuni de întreținere :

Instrucțiuni de spălare

Recomandarea noastră este ca temperatura de spălare să fie de 60°C. Se poate utiliza mașina de spălat, însă, în procesul de spălare nu se utilizează nici un fel de înălbitor.
Pentru a menține culorile vii, este bine să întoarceți pe dos lenjeria și fețele de pernă când le spălați. Lenjeriile care au nuanțe închise se spală separat. Curățarea chimică nu este posibilă.


Instrucțiuni de uscare

În procesul de uscare, acestea pot fi întinse pe uscător la aer sau la mașina de uscat.
Recomandarea producătorului este de a întoarce produsul pe dos, astfel încât razele soarelui să nu dăuneze culorilor


Instrucțiuni de călcare

Este indicat ca fierul de călcat să fie la o temperature de bază de max. 150°C.
Călcați din interior spre exterior pentru a preveni deteriorarea materialului și estomparea culorilor.

Recomandăm să verificați și să respectați instrucțiunile de pe eticheta produselor pentru a menține calitatea acestora pentru o perioadă cât mai îndelungată.


Spune-ţi opinia

Notă: Codul HTML este citit ca şi text!
Rău Bun
Captcha